Części ciała - pomysły na zajęcia
Dzisiaj przedstawię Wam propozycję zajęć utrwalających słownictwo z zakresu części ciała. Motywem przewodnim będą wesołe potworki.


1. Zajęcia rozpoczynają się od kilku krótkich zabaw, które mają na celu przypomnienie słownictwa. Ja podczas tych zajęć wykorzystuje pacynkę przypominającą potworka, ale tak naprawdę sprawdzi się każda inna pacynka, bądź maskotka. 


Propozycje zabaw:
 
a) Na początku nauczyciel bądź wybrane dziecko zakłada pacynkę na rękę i zadaje polecenia klasie: "Touch your..." 

b) Następnie  nauczyciel zamienia uczniów w potworki. Tłumaczy dzieciom, że potworki chodzą, jak słyszą muzykę, natomiast gdy nauczyciel wyłączy muzykę i powie: "Stop with a fear! A monster is here!" dzieci zatrzymują się i nie mogą poruszyć. Osobie, która się poruszy nauczyciel zadaje krótkie polecenie typu: Touch your eyes, clap your hands itp.
*W grupach, które lubią rywalizację można umówić się, że osoby, które się poruszą - odpadają.

c)   Oczywiście nie może zabraknąć piosenki! Mogę szczerze polecić hity Super Simple Songs: Hokey Pokey, bądź One little finger

2. Następnie zazwyczaj przechodzę do przeczytania krótkiej książeczki "Monster", która idealnie wpasowuje się w tematykę zajęć. 


Poniżej kilka zdjęć:

 3. Następnie przechodzę do mojej ulubionej części - części plastycznej. 

Potrzebne materiały:

-kredki
-słomki, bądź patyczki do grilla
-taśma klejąca
-nożyczki
-ksero dla każdego ucznia z narysowanym konturem potworkaPraca ta może być przeprowadzona w różny sposób. Dzieci mogą rysować potworka, jak tylko mają ochotę (co sprawdza się w dużych grupach), bądź można wykorzystać grę planszową, którą możecie znaleźć w podręczniku New Bingo dla klasy pierwszej:  

 Zasady wykorzystania gry planszowej są bardzo proste. Wybrane dziecko rzuca kostką i staje na polu z daną częścią ciała, którą następnie reszta grupy dorysowuje potworkowi.Gdy wszystkie części ciała zostaną dorysowane, uczniowie wycinają potworka i przyklejają go na słomkę, bądź patyczek do grilla. Brzmi może banalnie, ale rysowanie potworków sprawia dzieciom ogromną frajdę. A to, że mogą zabrać potworka do domu to już w ogóle szaleństwo! ;)

Enjoy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Hangielski , Blogger