Gry i zabawy powtórzeniowe 

Dzisiaj opiszę dla Was moje ulubione w ostatnim czasie zabawy uniwersalne, które idealnie sprawdzają się na lekcjach powtórzeniowych.  Dobrze wiecie, że uwielbiam różne gadżety, dlatego ich też w dzisiejszej notce nie zabraknie :)Don't let the spider go!

 


http://playtivities.com/spider-bowl-game/

Gra pochodzi ze strony playtivities.com. Zabawa polega na tym, że dzieci mówią/piszą jakieś zdanie (cokolwiek sobie zażyczycie) a następnie losują w jaki sposób mogą wyciągnąć patyczek. Sposobów jest sporo: z zamkniętymi oczami, dwa patyczki na raz, lewą ręką, buzią, w trzy sekundy itp. Najważniejsze, żeby pająk nie wpadł do pudełka! Nie wiem jakim cudem, ale do tej pory w moich grupach zostawał tylko jeden patyczek, a drugoklasistom udało się zawiesić pająka tak, że utrzymał się bez żadnego patyczka :D Na stronie playtivities znajdziecie planszę do wydruku. Możecie zamontować strzałkę, tak jak na powyższym obrazku, albo narysować na każdym polu jakąś liczbę oczek i rzucać kostką. Mój zestaw prezentuje się tak: 
  Niestety jeszcze nie znalazłam lepszego pudełka :)
Kręciołki/ Spinners

Moje spinnersy kupiłam w Kiku za ok. 4 zł. Co jakiś czas wykorzystuję tę zabawę na kole, natomiast najlepiej oczywiście sprawdza się na zajęciach indywidualnych. W tej zabawie również możecie wybrać jakie tylko słownictwo Wam pasuje: od pojedynczych słówek do ćwiczenia całych konstrukcji gramatycznych. Gdy uczeń przetłumaczy słówko, lub napisze coś to "wyciska" kręcioła na podłogę. Kręcioł, który najdłużej się kręci - zdobywa punkt. Niestety wkręcanie kręciołka, czyli przygotowywanie go do zabawy wcale nie jestem takie proste i najlepiej jest jak robi to nauczyciel. W innym przypadku tracimy za dużo czasu.... Do zestawu jest dołączona taka mała arena, jednak ja z niej nie korzystam, bo kręcioły z niej wypadają i szybciej przestają się kręcić. Mam nadzieję, że nie zakręciliście się od mojego pokrętnego tłumaczenia ;)


Voki 


www.voki.com

Moje dzieciaki z trzeciej klasy pokochały voki. W ostatnim czasie ćwiczyliśmy daily routines. Wybieraliśmy razem postać, a następnie każdy po kolei wymyślał zdanie o tym jak może wyglądać dzień tej osoby, typu: "I get up at ..... I have breakfast at....". Ja spisywałam te odpowiedzi, a następnie wspólnie odsłuchiwaliśmy. Możecie również zrobić tak, że napiszecie wcześniej krótki tekst. Dzieciaki odsłuchują go i zapisują na kartce usłyszane zdania. Takie dyktando językowe. Z pewnością można przećwiczyć róóóżne zagadnienia :)                   
3 komentarze:

  1. Ojej muszę odkopać moje halloweenowe pająki :D Voki też wygląda super :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zawsze można też położyć na patyczkach plastikowe jajko czy jakąś figurkę świąteczną, żeby było tak bardziej w klimacie Easter :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Voki jest świetna. Idealne pomysły na zajęcia :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Hangielski , Blogger