Dwie proste rymowanki dla maluchów
Jeśli szukacie jakichś prostych rymowanek na zajęcia z maluszkami to dobrze trafiliście! W tym roku prowadzę zajęcia z grupą dwulatków, które uczęszczają na zajęcia z rodzicami. Nigdy nie przepadałam za tego typu zajęciami ale powoli się do nich przekonuję, ponieważ zaczynam po prostu rozumieć o co chodzi w tym szaleństwie. Zasady są bardzo proste. Grunt to dużo śpiewać, a piosenki przeplatać prostymi, krótkimi ćwiczeniami. Generalnie śpiewasz głównie Ty oraz rodzice. Nie przejmuj się jeśli maluch tylko siedzi i nie reaguje. To wcale nie oznacza, że się nie uczy! Podejdź do tego z dystansem, staraj się mieć z tego fun, a zajęcia  na pewno się udadzą :) 

Żeby ułatwić sobie trochę pracę przenoszę niektóre piosenki, których uczę w szkole na zajęcia z maluchami. Akurat w Tiger 2 można znaleźć dwie, które są uwielbiane zarówno przez uczniów ze szkoły jak i dzieci z przedszkola, czy żłobka.

Rymowanka nr 1


I'm a little snowman, 
short and fat.
I'm wearing a scarf 
and I'm wearing a hat.

When it's snowing,
hear me say.
Come on children,
come and play.

Gesty i rytm jest podobny do tych z tego filmiku:


Dla moich dwu i trzy latków przygotowałam proste i szybkie ćwiczenie, które polega na znalezieniu czapki i szalika bałwana. 


  

POBIERZ 

 

Rozrzucam szaliki i czapki na dywanie, a dzieci ich szukają i kładą w odpowiednich miejscach. Na dole umieściłam tekst, żeby rodzicom łatwiej było śpiewać :)

Rymowanka nr 2

 

 


Two little dicky birds sitting on a wall.
One named Peter, one named Paul.
Fly away, Peter.
Fly away, Paul.
Come back, Peter.
Come back, Paul.

Moi starsi uczniowie pokazują rymowankę na palcach. Jeden kciuk to Paul, drugi kciuk to Peter. Nie wiem do końca, co jest w tym takiego super, ale moi uczniowie to uwielbiają i ciągle chcą mi to śpiewać. :)

Na zajęciach z maluchami wykorzystuję proste pacynki: 


 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Hangielski , Blogger