Zabawa podsumowująca słownictwo z podręcznika "Tiger 2" wyd. Macmillan
2/08/2017
3
czytanie
,
do druku
,
do pobrania
,
gry i zabawy
,
pisanie
,
pomieszczenia w domu
,
zabawa ruchowa
,
zabawy powtórzeniowe
Jeśli pracujecie w drugiej klasie na podręczniku "Tiger 2" to bardzo dobrze trafiliście. Właśnie kończę z moimi uczniami omawiać rozdział czwarty i w związku z tym przygotowałam dla nich prostą grę podsumowującą pisownię wyrazów, których uczyliśmy się do tej pory. Gra wyszła super w grupach ok. dwudziestoosobowych, natomiast świetnie się też sprawdzi na zajęciach indywidualnych. Karty, które przygotowałam mogą również posłużyć jako zadania dodatkowe dla uczniów pracujących szybciej.
Zasady gry:
Dzielimy uczniów na zespoły.
Każda drużyna wybiera jednego przedstawiciela, który będzie odpowiedzialny za pisanie.
Osoby, które piszą wyrazy siadają pod tablicą, reszta grupy w małych kółkach zostaje na dywanie. (U mnie taki układ wyszedł najlepiej, natomiast Wy oczywiście możecie dostosować pracę do swoich warunków.)
Każda drużyna otrzymuje taką oto kartę, na której malutkim druczkiem wypisane są wyrazy ze wspomnianych wcześniej rozdziałów (pokoje, zwierzęta domowe, ubrania, gry i zabawy, pory roku):
Natomiast osoba pisząca otrzymuję taką kartę do zapisywania wyrazów:
Nastawiamy minutnik na ok. 5 minut.
Zadaniem każdej drużyny jest odczytanie wyrazów z kartki z detektywem. Następnie jedna osoba dobiega do osoby piszącej i przekazuje jej słowo, które musi ona zapisać na kartce.
Wygrywa drużyna, która zapisze jak najwięcej słów!
Dobre rady:
- Najlepiej jest wprowadzić zasadę, że do osoby piszącej dzieci podchodzą pojedynczo. Reszta drużyny czeka na zmianę w określonym miejscu. U mnie dobrze sprawdził się dywan - ustaliliśmy, że reszta zespołu nie może z niego zejść.
- Za każdym razem do osoby piszącej podchodzi inny członek zespołu.
- Zapisane słówka nie mogą się powtarzać.
- Jak macie więcej czasu i mniejsze grupy możecie również wprowadzić zasadę, że żeby zaliczyć dane słówko, drużyna musi je przetłumaczyć na polski.
Motyw detektywistyczny zawsze podoba się uczniom, dlatego koniecznie wypróbujcie zabawę u siebie! :)
Dziękuję:)
OdpowiedzUsuńNie ma za co:) Mam nadzieję, że zabawa spodoba się Twoim uczniom :)
UsuńGenialny materiał! Motyw detektywistyczny, zagadki, element niepewności, to rzeczy, które interesują uczniów. Dzięki!
OdpowiedzUsuń